Jak sprawdzić jaki mamy rozmiar pierścionka?

Sposób mierzenia rozmiaru pierścionka, który będzie dla nas dobry, zależy od tego, czy już mamy jakiś pasujący pierścionek. Jeżeli tak jest, warto wybrać się do jubilera i poprosić go o zmierzenie wewnętrznej średnicy pierścionka. Jubilerzy posiadają specjalny trzpień, który umożliwia szybkie i precyzyjne sprawdzenie wewnętrznej średnicy pierścionka.

Trzpie%C5%84.jpg

W domowych warunkach również możemy sprawdzić jaki mamy rozmiar pierścionka. Należy do niego przyłożyć linijkę lub suwmiarkę. Może to być jednak trochę nieprecyzyjne. Warto pamiętać, że pierścionek musi być okrągły i musimy go mierzyć na środku, tak żeby otrzymać jego średnicę.

Jeżeli nie mamy odpowiedniego pierścionka, a chcemy dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie dla nas dobry, mamy dwie możliwości. Po pierwsze, można znowu udać się do jubilera i poprosić go o zmierzenie obwodu naszego palca. Jubilerzy posiadają metalowe pierścienie różnych rozmiarów. Odpowiedni pierścień powinien swobodnie wchodzić na „najgrubsze” miejsce naszego palca. Jeżeli wydaje nam się, że dwa rozmiary są dla nas dobre, warto wybrać ten większy. Palce bowiem często puchną przez co w przyszłości możemy mieć problem z założeniem lub zdjęciem pierścionka. Gdy dopasujemy już odpowiedni rozmiar, należy poprosić jubilera o podanie wewnętrznej średnicy pierścienia, który wybraliśmy.

mierzenie_obwodu_palca.jpg

Uwaga! Należy zapamiętać wewnętrzną średnicę pierścienia, a nie konkretny rozmiar, np. 5. Po pierwsze, występują różne rozmiarówki (o czym piszemy dalej), a po drugie może się zdarzyć, że pierścionki różnych producentów tego samego rozmiaru różnią się średnicą.

Drugi, domowy sposób mierzenia średnicy palca to owinięcie wokół palca (w jego najgrubszym miejscu) nitki – ważne, żeby nie była elastyczna, ani rozciągliwa. Po owinięciu palca należy nitkę przeciąć, lub w inny sposób zaznaczyć, jak długi jest obwód palca. Nitkę następnie mierzymy, np. linijką i zapisujemy wynik w milimetrach. Po podzieleniu wyniku przez liczbę PI (3,14) otrzymujemy średnicę pierścionka, który będzie dla nas odpowiedni. Jeżeli wynik znajduje się pomiędzy dwoma rozmiarami, wybieramy rozmiar większy.

Jeżeli chodzi o dostępne na rynku rozmiarówki, to poniżej zamieszczamy dokładną tabelę. Przy każdym z naszych produktów wskazujemy, jaka rozmiarówka jest zastosowana w danym pierścionku i  jakim rozmiarze konkretny pierścionek posiadamy.

W przypadku wątpliwości lub pytań, co do mierzenia rozmiaru pierścionka, zachęcamy do kontaktu z nami.

Tabela rozmiarów pierścionków znajduje się przy każdym produkcie jako ostatnie zdjęcie.