ABI WINGS

Ostatnie aktualności

Biżuteria a typy urody
  04-04-2020     Najnowsze wpisy
Biżuteria a typy urody

Wiedziałaś, że biżuterię, a nawet makijaż i ubiór powinno się dobierać do typu naszej urody? Biżuteria, dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do koloru naszych włosów i karnacji, wygląda jeszcze bardziej olśniewająco i podkreśla nasze atuty. Biżuteria a typy urody - jakim typem jesteś?

Jakie typy urody wyróżniamy?

Istnieją cztery typu urody, nawiązujące swymi nazwami do czterech pór roku: wiosna, lato, jesień, zima. Każda z pór kojarzy się z jakimiś barwami i właśnie kolory są wyznacznikiem typu urody. Znaczenie mają zarówno kolor cery, oczu, jak i włosów.

Biżuteria dla "Wiosny"

Kobiety o typie urody "Wiosna" mają delikatną, raczej ciepłą karnację, a ich skóra podatna jest na słońce i opala się na kolor brązowy. Wiosny najczęściej mają blond włosy, rzadziej o barwie jasnego brązu. Ich oczy mogą przybrać dowolną (ale nieintensywną) barwę, a obwódka ich tęczówki zawsze oddzielona jest od źrenicy. U takich kobiet sprawdzi się najlepiej złota biżuteria, która pięknie podkreśli ciepły typ urody. Typową wiosną jest np. Nicole Kidman.

Biżuteria a typy urody wiosna

KOLCZYKI WISZĄCE LISTKI MONSTERA DUŻEBiżuteria dla typu urody "Lato"

Ciekawą urodę mają kobiety o typie "lato", bo choć lato kojarzy nam się z ciepłem to cera "letnich" kobiet jest delikatna, jakby przyćmiona słońcem i raczej chłodna. Takie osoby mają jasną skórę, nieco szarawą. Opalają się na czerwono, a później stają się oliwkowe. Włosy typu "lato" przybierają barwę od płowego blondu do jasnego brązu. Nie są to jednak kolory intensywne. Za to oczy kobiet o takim typie urody przybierają "przydymioną" barwę: niebieską, szarawą. Typowym latem jest np. Jennifer Aniston. U takich kobiet najlepiej sprawdzi się srebrna biżuteria czy dodatek pereł, ze względu na chłodny typ urody.

Jennifer Aniston
NASZYJNIK KOLIA Z KRYSZTAŁKAMI I CYRKONIAMI NASZYJNIK Z OCZKAMI"Jesień" - jaką wybrać biżuterię?

Trzeci typ urody tzw. jesień to osoby o ciepłej jasnej karnacji, skłonnej do pojawiania się piegów. U kobiet "Jesieni" dominują barwy rude, brązy, ciemny kasztan, a ich oczy zazwyczaj są zielone bądź piwne. Biżuteria złota idealnie sprawdzi się w przypadku tego typu urody. Klasyczną jesienią jest np. Julianne Moore, Cynthia Nixon


Biżuteria a typy urody jesień

KOLCZYKA MAŁE KOŁA Z KÓŁECZKAMI I KRYSZTAŁKAMI
KOLCZYKI KOŁA Z GWIAZDKAMI

Biżuteria a typ urody "Zima"

Kobiety o typie urody "zima" to natomiast kobiety o chłodnym odcieniu cery, ciemnych włosach i intensywnych oczach o barwie zielonej, niebieskiej lub brązowej. U nich najlepiej sprawdzi się delikatna srebrna biżuteria. Typową zimą jest np. Megan Fox


KOLCZYKI BŁYSZCZĄCE KOŁA KOLCZYKI WISZĄCE KOŁA

Biżuteria a typy urody - Podsumowanie

Abi Wings dobierzemy dla Ciebie biżuterię zarówno do Twojego typu urody, jak i kształtu twarzy i stylizacji. Pamiętać jednak należy, że każda z nas jest inna i każda czuje się dobrze w czymś innym, dlatego potraktuj powyższe rady jako wskazówki :) Może przyzwyczaiłaś się już do jakiegoś rodzaju biżuterii i czas wypróbować coś nowego? Czasem okazuje się, że pewne elementy naszego ubioru czy akcesoriów dobieramy z przyzwyczajenia. Sprawdź jakimi typem urody jesteś i dobierz do niej ciekawą biżuterię.
 

Share This Post :

Komentarze

Log in or register to post comments